SİZDE BİR KİTAP GETİRİN BİR KİTAP GÖTÜRÜNSOSYAL SORUMLULUK PROJEMİZE KATILIN

Our Menu

AYVALIK ZEYTİNİ

Menu Item Types: Ayvalık Zeytini
AYVALIK ZEYTİNİ

Kürşat Zeytincilik

Kürşat, zeytin tarımı, sofralık zeytin ve zeytinyağı üretimi yapan bir aile işletmesidir.

Ailemizin kökenleri zeytinciliğin beşiği Girit`e dayanıyor. Girit`in Ayorya köyünde zeytincilik yapan dedelerimiz, ürettikleri dünyaca meşhur zeytinyağını birçok Avrupa ülkesine ihraç etmiş.1923 senesinde Girit`ten Ayvalık` a göç edince bilgi ve birikimlerini buraya getirmiş ve kısa zamanda Ayvalık` ın önemli ve kaliteli zeytinyağı üreticilerinden olmuşlar.

Biz de dedelerimizin izinden giderek, zeytincilik mesleğine devam ediyoruz. 1996 senesinden itibaren, ürettiğimiz yağ ve zeytinleri kendi markamız altında piyasaya sunuyoruz. Amacımız, ürünlerimizi kullanıcılarına mümkün olduğu kadar doğrudan ulaştırmak. İlk kürşat mağazasını 1998 senesinde Ayvalık` ta açtık ve Türkiye` de zeytin ve zeytinyağının özel mağazalarda satılmaya başlanmasına öncülük etmiş olduk. Bu mağazayı 2004 senesinde İstanbul(Nişantaşı) ve İzmir` de açılan iki yeni mağazamız takip etti.

Zeytinlerimizi deniz tuzu ve doğal olarak tatlandırıyoruz, bu işlem 6,7 ay sürüyor.

Sadece kendi zeytinlerimizi işlediğimiz fabrikamızda kurulu olan 2 faz kontinü sistemimiz ile soğuk sıkım “Cold Press” olarak zeytinyağımızı elde ediyoruz

Kürşat Zeytinciğin 660gr., 1000gr. ve 2000gr. lık ürünleri mevcuttur.